04-13 Šiaulių „Šiauliai“ – Kauno „Žalgiris“ (78:88)

Kiekvieno boyso, prabudusio tą rytą galvoje, be abejonių pirma mintis buvo – “Juk šiandien išvyka!”. Šį kartą mūsų laukė paskutinis šiame sezone neaplankytas LKL miestas – Šiauliai. Veikiausiai darbo dienos įtakotas žaliai baltų skaičius (24) nekantriai rinkosi išvykos vietoje, apsipirko kelionės atributais ir netrukus sulipo į daugelio vėliau išgirtą mūsų puikųjį mikriuką. Kelionės pradžioje, priekyje sėdėję vyrukai pastebi, jog šalia vairuotojo kėdės ropoja voras. Atsisukę į šaiką jie sužinojo, jog šiandien voru pravardžiuojamas boysas visgi nevyksta kartu. O gal vis dėlto tai buvo jis? Priartėjus prie Šiaulių, vairuotojas sustoja ir paima pakeleivę – savo antrąją pusę, kuri savo užpakaliu ir atsisėda ant voro. Padaromas sustojimas ir bendra nuotrauka su choreografijai skirtu baneriu.

siauliai_zalgiris

Kelionė į priekį gana rami, tačiau turininga – vieni diskutuoja, juokauja, kiti grožisi mikroautobuso panoraminių langų suteikiamu kraštovaizdžio vaizdu. Šiaulius pasiekiame laikui neprailgus, tačiau kaip nekeista tenka paklaidžioti miesto gatvėmis, kol surandama arena. Išlipę prie arenos, dainomis leidžiame vietinei faunai suprasti, kas atvažiavo pasiimti 24 iš eilės pergalės LKL. Pradžiugina arenos apsauga, kurios darbas nusipelno mažiau priekaištų, palyginus su kitais Lietuvos miestais. Prieš mačo pradžią, rungtynių pranešėjas paprašo žiūrovų iškelti Šiaulių klubo spalvų lapus, tačiau iki teigiamo efekto dar šiek tiek trūksta. Įsikuriame savo tribūnoje ir su rungtynių švilpuku pradedame palaikymą. Garsas pagerėja tik antroje rungtynių pusėje. Mojuojame dvi vėliavas. Prie mūsų prisijungia ir keli vietiniai Žalgirio sirgaliai, tarp kurių ir du jauni berniokai, už entuziazmą apdovanoti lipdukais. Šiaulių fanų tribūna atrodo gana skurdžiai ir niekuo nenustebina. Vieną gabalą skiriame ir dūdoriams. Gero užsivedimo taip ir nepavyksta pasiekti, tačiau palaikymas nenutrūkstantis ir su neblogu garsu. Vienas girtas kaimietis, pirmus du kėlinius šaipęsis iš žaliai baltų tribūnos, vėliau supranta, jog elgėsi netinkamai. Taip pat ir turbūt iš psichiatrinės ligoninės pabėgęs senis, piktybiškai trukdęs mūsų operatoriui nufilmuoti tribūną. Žalgiris trečią kartą pagerina savo paties rekordą LKL lygoje ir iškovoja 24 pergalę iš eilės. Tribūnoje kyla LKL miestų herbai su namų ir išvykų rungtynių taškų atitinkamomis persvaromis bei baneris “Lietuvoje lygių neturime”.

siauliai_zalgiris_3

Po choreo, prislenka dar vienas senis ir iš rankų padaręs “birbynę”, ją makaluodamas dar bando ginčytis su choreografijos mintimi, tačiau jam pirštu parodoma į švieslentę. Susikrovę mantą, einame lauk pasitikti komandos ir padėkoti už tokį pergalių kraitį. Prie komandos autobuso, kol vienas po kito žaidėjai lipa į autobusą, traukiame dainas. Įsiamžiname su Žalgirio žaidėju O.Samhanu ir kulniuojame savo transporto link. Su linksmybėmis apsiperkame Norfoje. Ištuštėjusiame prekybos centre puiki akustika, lyg bažnyčioj. Mes vėl savo šauniajame mikroautobuse, pakeliui į Kauną. Sustojimo metu sužinome kur gimė Zavacko vaikas ir dar kai kas… Kelionė atgal prabėga linksmai, krepšinio sostinę pasiekiame apie vidurnaktį. Dėkojame važiavusiems į šią smagią išvyką su nuotykiais.