Palaikymo kultūra, artėjantis sezonas ir kas mes tokie

Sezonas nenumaldomai artėja ir mes, aktyvūs Žalgirio sirgaliai, žinoma, kviečiame prisijungti prie mūsų ir    palaikyti komandą kitaip, nei jūs esate pratę. Šiuo postu norime daugiau papasakoti apie savo veiklą ir aktyvų palaikymą apskritai.
 
Mes propaguojame aktyvų palaikymo stilių, vadinimą „ultra style“. Dažnai žmonėms žodis ultra ar ultras turi neigiamą konotaciją. Nieko panašaus – ultras vienija meilė klubui ir spalvom, miesto reprezentavimas, nenublėstantis noras palaikyti komandą visų varžybų metu kuo garsiau ir kuo efektyviau. Lietuvoje ultrizmas nėra populiarus ir palaikymo kultūra yra labai skurdi dėl keletos priežasčių. Turbūt viena svarbiausių yra sovietų okupacija ir dėl to maža informacijos sklaida iš kitų šalių bei represijos prieš bet kokias organizuotas grupuotes. Ir žinoma labai žemas Lietuvos futbolo populiarumas – ultrizmas labiausiai ir yra siejamas su futbolu.
 
Tikriausiai viena didžiausių problemų yra ta, jog praktiškai kiekvienas žmogus aktyvaus palaikymo grupes mato skirtingai ir savo galvose susidaro vaizdinius, kurie dažniausiai yra labai toli nuo realybės. Vieni sako, kad tai yra nerimti vaikų žaidimai, nors tribūnoje yra daug suaugusių ir gerus darbus turinčių žmonių. Kitiems aktyvus palaikymas asocijuojasi vien tik su chuliganizmu, nors apskritai Lietuvoje su sportu susijusio chuliganizmo yra itin mažai. Dar kiti mus mato kaip tuos, kurie su savo vėliavomis ar tiesiog vien stovėjimu trukdo matyti aikštę, nors patys, stovėdami tarp tų visų vėliavų kuo puikiausiai matome aikštę ir gebame sekti įvykius joje. O labiausiai netikslūs yra tie, kurie mus laiko uždara grupe, į kurią sunku patekti. Ne vienas iš mūsų iš pradžių nedrįso ateiti į tribūną ar vykti į išvyką. Bet pirmąkart bet kuris pabandę suprato, jog visi yra labai paslaugūs, viską paaiškina, atsako į rūpimus klausimus ir nėra taip baisu kaip atrodo.
 
Realybė yra tokia, kad tribūnoje tikrai yra visokių žmonių. Yra jaunimo, vyresnių žmonių. Turime skirtingo išsilavinimo, skirtingų profesijų atstovų, bet tuo šis dalykas ir yra žavus – čia visi gali atrasti save. Atėjus į tribūna net nepajunti kaip žmogus, su kuriuo tik ką galvojai neturintis nieko bendro, tampa tavo draugu.

 

Dažnai girdime, jog Žalgirio fanai yra geriausi pasaulyje. Bet mes puikiai suprantame, kad čia yra kalbama apie bendrai bet kokį žmogų, vilkintį Žalgirio atributiką ar tiesiog ateinantį pažiūrėti krepšinio. Geriausias ar didžiausias fanas nėra tas, kuris į arena ateina 1-2 kartus per metus ir jo bruožai nėra dūdos pūtimas, peruko užsidėjimas ir selfių pasidarymas. Iš tikro net nesuvokiame, iš kur atėjo tokie pasisakymai ir kas uždėjo tokią etiketę.. Kai žmonės ateina į areną, kurioje maždaug 95 procentai žiūrovų sėdi ir geriausiu atveju prisijungia prie keleto dainų ar skanduočių, o grįžę skaito straipsnius, kuriuose rašoma, kad tai buvo geriausia pasaulyje atmosfera ir geriausi fanai, jie vėliau įsivaizduoja, kad nieko daugiau daryti nereikia, juk esame geriausi. Dažniausiai tie žmonės tiesiog ateina pažiūrėti į mūsų kuriamą atmosferą, o ne patys būna jos dalimi. Prisijungti prie tų kelių visiems žinomų skanduočių yra gerai, bet tai yra labai maža dalis to, kas galėtų būti padaroma. Prisijungus jums visiems, tikrai galėtume būti ir geriausi, ir visokie kitokie, tačiau tam neužtenka vienos tribūnos, turi judėti visa arena. Nesiskundžiame, situacija šiuo metu yra tikrai geresnė, nei buvo prieš keletą metų, bet visada norisi daug didesnio kitų žmonių įsitraukimo. Galbūt tai mūsų tautos bruožas būti kukliais ir bijoti išsiskirti arba nėra susiformavę normalių palaikymo tradicijų. Bet tradicijas visada galima kurti ir mes tai bandome daryti.
 
Domina išvykos? Esame viena iš dviejų Lietuvos grupuočių, kurios nėra praleidę nei vienos išvykos LKL. Deja, nors ir kartais pavyksta suorganizuoti tikrai nemažų išvykų, neretai jos apsiriboja 40-50 boysų skaičiumi. Kur visi likę „ištikimieji“ sirgaliai? Suprantame, kad darbo dieną vykti į mažus miestelius gal ir neskamba kaip pati įdomiausia idėja, bet tai yra tikrai gera proga pamatyti vietas, kurių paprastai tikriausiai neaplankytumėte ir po varžybų pabendrauti su komanda. O ir taip išvykos dažniausiai būna savaitgalį, tad susiplanuoti galima labia paprastai. Niekas neverčia jūsų važiuoti į absoliučiai visas išvykas. Pabandykite nuvažiuoti paskui komandą bent vieną ar du kartus ir galėsite nuspręsti ar tai jums patinka, ar ne. Jei nesinori važiuoti vienam ar kiek nedrąsu, visada galite (o šiaip tai netgi privalote) pasiimti su savimi ir draugų. Jei nedomina kelionės po Lietuvos miestus ir miestelius, mes taip pat bandome apkeliauti ir kuo daugiau Eurolygos miestų. Per metus paskui komandą nuvykti bent kelis kartus ir aktyviai ją palaikyti gali bet kuris norintis. Mums irgi reikia rūpintis mokslais, darbais ar šeimomis, tačiau laiko randame, todėl nustokite save apgaudinėti naudodami įvairius pasiteisinimus. Beje, išvykos dažniausiai būna daug įdomesnės nei namų mačai.
 
Dūdos. Tai yra skaudi tema kiekvienai aktyvaus palaikymo grupuotei Lietuvoje. Kartais paskaičiuojame, kad arenoje būna iki kelių šimtų „dūdininkų“. Taip jau yra, kad dūdas dažniausiai pučia tie, kurie ateina su lagaminėliais alaus arba alaus šalmais ir panašiais atributais. Tai yra tingaus, neoriginalaus ir savęs normaliai nemokančio išreikšti žmogaus simbolis. Blogai yra ir tai, kad tie žmonės ateina su vaikais ir dūdas įteikia ir pastariesiems. Priminsime, kad dūdas jūs pučiate tik varžovų atakos metu ir niekaip neprisidedate prie „Žalgirio“ palaikymo. Daugelis mėgsta žiūrėti ir dalintis įvairiais užsienio fanų vaizdo įrašais. Ar matėte nors vieną tokį vaizdo įrašą, kurio metu būtų pučiamos dūdos? Mes irgi ne. Palikite jas namie ir taip būsite padarę daug didesnį darbą, nei visas varžybas gadindami nervus aplink jus sėdintiems žmonėms ir gadindami bandymus kurti bendrą aktyvų palaikymą.
 
Pabaigai norėtume padėkoti visiems, kurie nepatingi ir prisijungia prie mūsų bent tuos kelis kartus per metus. Praėjusiais sezonais turėjome daug šviesių akimirkų ir tikimės, jog tai tik pradžia.  Tribūnoje laukiame visų norinčių tapti atmosferos dalimi. Žinoma, teks paklusti taisyklėms, klausyti užvedančiojo skanduočių, nesėdėti ir nesavivaliauti bei jungtis kartu prie visų boysų. Patirsite, kad palaikydami savo mylimą komandą aktyviai jūs daug geriau pasitūsinate, nei tai padarytumėte bet kokiame klube ar renginyje. Geriausi fanai pasaulyje? Tik su jūsų prisijungimu.