Paskutinis video

2013-2014 sezonas

unics_zalgiris_1

 

Šį sezoną pasitikome optimistiškai. Pagaliau aktyviausi žaliai balti arenoje gavo sektorių, kurio seniai nusipelnė. Baigėsi didžiausia žaliai baltų tribūnos istorijos gėda – kova tarpusavyje. Į pavėsį pasitraukus atitinkamoms personoms iš „Žaliosios mirties“, vidiniai „Žalgirio“ fanų tribūnos kivirčai baigėsi. Senasis fanų klubas tapo visiškai pasyviu. Į 116/117 sektorių atėjo tie, kuriems „Žalgiris“ aukščiau jų principų. „Žalgirio“ arenoje kakofonija baigėsi. Vienu metu nebeskambėjo dvi skirtingos dainos ar skanduotės, niekas nebešvilpavo, norėdamas užgožti garsinį palaikymą, nebemėtė šiukšlių kolegams į galvas ir t.t. Nuo 2007 metų GWB bent 10 kartų (dėl savo arba ne savo valios) keitė lokalią namų tribūną. Klajonės baigėsi ir turėjo prasidėti nauja palaikymo era.

 

Palyginus su praeitu sezonu, mūsų sektoriuje sumažėjo žmonių, kaip ir visoje arenoje. Palaikymas namuose bangavo, dažniausiai priklausė nuo mačo svarbos. Išvykų skaičiai buvo liūdnoki, išskyrus Vilnių ir Klaipėdą. Pasidžiaugti galima tik euro išvykomis. GWB nuvyko į Milaną, Madridą, Strasbūrą ir Bambergą. Tačiau atsižvelgiant, jog klubo vadovybei pagaliau susiprotėjus buvo atsisakyta rungtyniauti VTB lygoje, rezultatai nėra tokie patenkinami. Buvo tikėtasi, jog sumažėjus rungtynių skaičiui, padidės aktyvumas. Tribūnoje vėl ėmė sklandyti abejingumo šmėkla. Buvę aktyvūs nariai pasitraukė į pasyviųjų gretas, tačiau aktyvas išliko kietas kaip plienas ir nepaisant visko, vedė grupuotę į priekį.

 

Atliktos trys gražios, stambesnio kalibro choreografijos bei keletas smulkesnių. Šiame sezone boysai iškėlė ne vieną solidarų banerį. Pasiųstos žinutės LKL vadovams apie sportinį principą, „Mens Sana“ palaikymas žaisti Eurolygos namų mačus Sienoje, solidarumas ukrainiečiams, „Vagių bandos“ ir komercinės komandos iš sostinės pašiepimai, raginimai komandai kautis ir nemalti šūdo. Be to, sukūrėme meną, pavogdami pačių vagių vėliavą.

 

Buvo sunaudotas nemažas kiekis pirotechnikos, dominavo žaliai balti dūmai. Piro kiekiu, šis sezonas turbūt buvo įspūdingiausias iš visų. Kovos menų prireikė rekordiškai daug. Visgi pagrindinis susidūrimas buvo vienas, kurį boysai laimėjo pelnytai, lengvai ir užtikrintai, ką buvo sudėtinga pripažinti gėdingai atsitraukusiems ir savo mieste išsilaksčiusiems. Didesnių nuostolių viso sezono metu pridarė A.C.A.B.

 

Sezono pabaigoje buvo sukurtas pirmasis Lietuvoje rungtynių plakatas ant sienos, surengta eisena Kaune. Niekas neprisimena tokio sezono, kai „Žalgiris“ tiek daug kartų pralaimėjo Lietuvos klubams. Iš viso komanda laimėjo tik 51% (27-26) sezono rungtynių. Nepaisant to, pavyko prasimušti į TOP 16 etapą, bet ten patirtas fiasko (2-12). Nuolat buksuojanti ir žaidimo nerandanti komanda finalo serijoje tik 4:2 įveikė pirmą kartą finale žaidusį Klaipėdos „Neptūną“. Žalgiriečių sezoną būtų galima vadinti apgailėtinu, tačiau nereikia pamiršti netolimos praeities. Į užsienį dėl skolų pabėgęs magnatas Vladimiras Romanovas paliko „Žalgirį“ likimo valiai, tad suprantama, jog reikia laiko sukurti naują pagrindą stipriam Kauno klubui.

FOTO/VIDEO | APRAŠYMAI