Paskutinis video

2012-2013 sezonas

 

zaliai_balti_kaunas

 

Trečias sezonas iš eilės, kai Žalgirio fanai komandą palaiko skirtingose namų arenos tribūnose turėjo neprasidėti. Prieš jo pradžią žaliai baltų aktyvas beveik vienareikšmiškai pasisakė už kompromisų ieškojimą su Žaliąja mirtimi. Kai kuriems nariams dėl netolimoje praeityje vykusių piktybinių GD veiksmų gal šie ketinimai ir atrodė nepriimtini, tačiau faktas, jog Žalgirio arenoje vienu metu skamba skirtingos dainos ir skanduotės, vertė ieškoti išeities. Kauno Žalgiris tai komanda, kuri turi vienyti tautą, o ne ją skaldyti. Užmiršę praeities įvykius, rodėme iniciatyvą ir kelis kartus per mėnesį darydavome bendrą susirinkimą su Žaliąja mirtimi ir klubo atstovais. Pirmieji dialogai leido suprasti, jog vienyti palaikymą , o tuo labiau visiems kartu būti vienoje tribūnoje bus labai sunku.

 

 

Ultros per dieną

 

Prieš naująjį sezoną tribūną sudrebino žinia, jog nuo GD atskyla dar viena grupuotė. Netrukus ji dar labiau sudrebino tribūną, kai paskelbė pavadinimą – „Green Death Ultras“. Tai tarp boysų žinoma sukėlė nemažą pasipiktinimo bangą – kaip gi galima ultromis skelbtis neturint tam pagrindo, o juo labiau peno, o be to dar ir ultrovai krikštijant tokį suterštą pavadinimą kaip „Green Death“? Pasirodo, galima – Žalgirio fanų tribūnoje net visą mėnesį kabėjo akvareliniais dažais nupiešta vėliava „GD Ultras“. Kadangi nauja grupuotė išpažino boysų komandos palaikymo stilių ir peikė žaliamirčius dėl šių konservatyvumo, buvo stengiamasi išlaikyti tolerancijos ribą. Tai padaryti nebuvo taip lengva: naujomis baltomis kepuraitėmis su užrašu “GDU“ ėmė puoštis pačio įvairiausio plauko vėikėjai, net iš tolo nužiūrėjus – vargiai suprantančių ką reiškia raidė “U“ ant jų kepuraičių. Naujos grupuotės atsiskyrimo oficialus pretekstas – ta pati žaliamirčių stagnacija, besitęsianti mažiausiai dešimtmetį. Užkulisiuose sklando kalbos apie esamų ir buvusių GD narių finansines machinacijas, o ginčams spręsti pasitelkiami teismai. Kai atrodė, jog visos fanatizmo pasaulyje egzistuojančios ribos peržengtos, pasirodė, kad įmanoma smukti ir dar žemiau – beprotybės link.

 

Verta paminėti ir tai, jog į 3-ią arenos aukštą užlipa ir nemažai buvusių GWB idėjų oponentų. Faktas vienas – nuo GD atskyla jau antroji jaunimo karta iš eilės. Jauni ir pagaliau atsimerkę žmonės pradeda matyti kas yra kas. GDU po kelių mėnesių nusprendžia pakeisti pavadinimą į kiek ramesnį – „Green Legion“. Laikui bėgant bendradarbiavimas su šiuo kolektyvu tik stiprėja, o 319 sektorius visą sezoną turi pastovų ~80 fanatikų skaičių.

 

 

Švilpk “už“ Žalgirį

 

Antrai GD jaunimo kartai is eilės atskilus išryškėjo tie, kurie paskutinius 10 metų savo ultra konservatoriškomis pažiūromis ir nenoru tribūnos vairo perleisti idėjų kupinam jaunimui tempė visą žaliai baltų tribūną į dugną. Iš skambaus ir gražaus pavadinimo beliko tik Facebook puslapis arba „Žalgirio fanu krepšinio širdis“. Vienintelis oficialus fanų klubas toliau tvirtino savo, kaip atsitiktinio kolektyvo pozicijas.

 

Atskilus ir Green Legion, nebeliko kam rūpėtų piro padeginti, o ką jau ir kalbėti apie pastovėjimą už savo spalvas. Iš kovos ringo jau kelintą sezoną pasitraukusi Žalioji mirtis pašaipiai savo pačių praeities veiklą ėmė vadinti „smėlio dežės“ karais. Atrodytų lyg subrendo, bet greičiau jau nukrešo. Net ir situacijos, kai žeminamas Žalgirio vardas šiam smagiam kolektyvui praeidavo pro ausis. Juk čia pacūkų boysų reikalas. Pralošdami kortas, žaliamirčiai kaip įprasta išsižadėdavo savo nuomonių.

 

Vieši hiperbolizuoti pasisakymai, jaunimo vadinimas “debilais“ iššaukė fizinius konfliktus Šiauliuose ir Klaipėdoje. Kadangi pacūkai jau nebe tie paaugliai, kuriuos galima nustumti, vienoje išvykoje GD skanduočių dievas Šaras už provokacijas ir stuobriškus išsišokimus buvo pamalonintas smūgių į galvą kruša. Įsikišusi policija lyg tyčia būtent vos ant kojų pastovintį neblaivą didvyrį ištempė iš arenos. Po šių įvykių iš GD išlindo dar viena kompanija, kuriai įgriso šios nesąmonės ir kelių žmonių monarchija. Su šiais padarytas susitikimas. Lieka tik laiko klausimas, kiek jie pakęs šią tragikomediją ir kiek dar grupuočių į dienos šviesą paleis Žalioji mirtis. Ir te ateities tribūnos kartos neatleidžia tiems, kurie savo žmogiškas silpnybes kėlė aukščiau švento dalyko – Žalgirio palaikymo.

 

svilpimasRygoje, Pasvalyje, Vilniuje ir dar keliose vykusiose rungtynėse boysų repertuarą, pagrįsta dainomis buvo stengiamasi nebe perskanduoti (nes daliai GD tai ėmė atrodyti per daug absurdiška), o peršvilpti. Garsiu švilpimu buvo stengiamasi užgošti dainuojamas dainas, tačiau rodės, jog greičiau nuo švilpimo plyš tų asmenų lūpos, negu kad boysai liausis dainavę. Šio sezono GD išvykų pagrindą sudarė dvi garbaus amžiaus moteriškės, o viename namų mače Žalgirio arenoje GD dėl nežinomų priežasčių nepalaikė komandos (aišku, dėl to, jog niekas nesusirinko). Situaciją gelbėjo vienintelis Chamekas, viso mačo garbingai prastovėjęs tribūnoje. Nepaisant visko, eilinį sezoną Žalgirio išvykose situacija būdavo kur kas geresnė, nes skambėdavo nenutrūkstantis GWB palaikymas.

 

 

Pokyčių sūkūryje

 

Boysams tai buvo dar vienas neeilinis ir nelengvas sezonas. Neabejotinai vienas svarbiausių sezono įvykių – psichopato Romanovo pasitraukimas. Net pirmoje sezono pusėje čempionišku ritmu žaidusi komanda menkai pakeldavo tribūną iš sąstingio. Sezonas palaikymo prasme nebuvo geras, bet nebuvo ir blogas. Nepaisant didelio narių pasyvumo, buvo pasisiųta nauja vėliava, pramuštos 5 europinės išvykos, nuveiktas didelis darbas bendradarbiaujant su klubu, įškelti keli svarbūs baneriai ir deja, tik kelios lygiu smukusios choreografijos. Bendradarbiavimo su klubu reikalus stabdė nuolat besikeičiantys generaliniai direktoriai – nuo mus palaikančio ir suprantančio asmens, iki nė žalio supratimo apie palaikymą neturinčio Romanovo padlaižio. Labiausiai galima pasidžiaugti tuo, jog šį sezoną buvo sudegintas kaip niekada didelis kiekis pirotechnikos (kaip ir L.Ryto šalikų) ir savo pačių mieste išvaikyti gausesnių pajėgų mėlynai balti priešai. Su pagrindiniu priešu įvykusi kova kol kas nieko neišsprendė.

 

gggggggggg

 

Naujų vėjų boysų tribūnoje užnešė naujas kolektyvas „Green Legion“, visą sezoną gabalus dainavęs išvien. Prireikė laiko tam, kad būtų susidainuota, bet jau antroje sezono pusėje 319 sektorius kartais suskambėdavo itin galingai. Nors ir patirties bei brandos stokojantys, šie fanatikai tvirtai parėmė sveiko palaikymo idėjas ir suteikė vilties, jog ateis laikai, kai areną valdys ne keturios 20-ies metų senumo skanduotės, o iškilios dainos, jūra vėliavų ir puikios choreografijos. Šis sezonas parodė, jog išskirtinė žaliai baltų tribūnos dramatiška istorija tęsiasi ir galo jai dar nematyti.

FOTO/VIDEOAPRAŠYMAI