Paskutinis video

2010-2011 sezonas

 

kauno_sporto_hale_1
Šį sezoną Green White Boys istorijoje galima vadinti kertiniu lūžiu. Jeigu pačioje pradžioje šiuos tris žodžius pirmieji boysai linksniavo nedrąsiai ir neužtikrintai, tai jau prieš šį sezoną galėjome teigti, jog esame atskira grupuotė – organizuosime išvykas, rūpinsimės bilietais, spręsim kitus svarbius klausimus patys. Visų akys nukrypo į mus – pavyks GWB atlaikyti naujus įsipareigojimus, ar ne.

 

E tribūna skilo į dvi grupuotes. Būtinybei tapti visiškai savarankiškais nepritarė keli nariai, o tarp jų net vienas kitas senbūvis. Tačiau dauguma grupuotės narių mąstė blaiviai – atsiskirti nuo sustabarėjusios ir šmeižtu rusenančio kolektyvo yra būtina. Jeigu pirmajame zine (2009 m.), viename interviu pristatinėjant vieną iš senbūvių buvo parašyta: „Žaliai baltų tribūnoje matęs ir šilto, ir šalto…“, tai po šio sezono taip būtų galima atsiliepti apie kiekvieną boysą, namų rungtynėse palaikiusį savo mylimą komandą. Oficialus atsiskyrimas iš boysų pareikalavo ne vieno išbandymo. Visi jie buvo išlaikyti, užčiaupiant ir neveiksniais paliekant oponentus, kurie nežinia dėl kokių priežasčių jautė neapykantą žaliai baltiems vyrukams. Ne, ir kalba eina ne apie vilniečių neapykantą. Kojas visą šį sezoną dažniau nei rytfaniai kišo tie, su kuriais eilę metų E tribūnoje ir išvykose buvo palaikomas „Žalgiris“.

 

Prieš atsiskyrimą buvo svarstoma, ar GWB bus pajėgūs važinėti į išvykas. Boysai manė, jog komandos palaikyti į Lietuvos miestus teks vykti automobiliais, kuriuos tuo metu turėjo tik 1-2 nariai. Tai buvo ypač jaunas, bet ypač entuziastingas kolektyvas. Po „Auksinio“ palaikymo sezono (2009/10), į grupuotę plūdo naujokai. Nerimas dėl fiasko išvykų fronte išgaravo prasidėjus sezonui. Pirmoji savarankiška išvyka – į Klaipėdą. Rugsėjo 11 d. į draugišką mačą su Ukrainos „Donetsk“ susiruošia 35 boysai. Sezono gale LKL išvykų vidurkis buvo 36,2. Beveik į visas išvykas Lietuvoje važiavome autobusais. Išvykų rekordai  – LKF finalas Alytuje (52 GWB) ir išvyka į Kėdainius (51 GWB).

 

Šiame sezone buvo iškelta 10 choreografijų ir keli atskiri baneriai. Vaizdinį palaikymą paįvairino ir pirotechnika. Jos kiekiu buvo pralenkti visi iki tol buvę „Žalgirio“ fanų sezonai.

 

IMG_9549Su senuoju fanų klubu buvo pasiektas aukščiausias įtampos taškas, kuomet E tribūnoje po GD narių provokacijų kilo muštynės tarpusavyje. Detali viso sezono konflikto situacija buvo aprašyta straipsnyje „E tribūna: tiesa slypi kažkur anApus“. Vyresniesiems fanams neapykanta jaunimui atsipirko – ženkliai krito jų išvykų vidurkis, o keliuose „Žalgirio“ namų mačuose iš šių pusės nebuvo kuriamas joks palaikymas. Tuo metu GWB namų tribūnoje sklisdavo 30-80 žmonių ultrovas palaikymas. Sezono pabaigoje iš „Žaliosios mirties“ stovyklos sklido žinios apie vidinį skaldymąsi bei teismo procesus. GD nariai ėmė ėstis tarpusavyje, grasindami savo jau buvusiems bičiuliams atskleisiantys vienų ar kitų finansines disponacijas fanų klubo biudžeto lėšomis asmeninėms reikmėms.

 

Paskutinės sezono rungtynės buvo ir paskutinės „Žalgirio“, kaip namų komandos pasirodymas Kauno sporto halėje. Jau buvo aišku, kad kitą sezoną pasitiksime naujoje arenoje. Paskutinis mačas halėje buvo vienas įsimintiniausių boysų istorijoje. Ne dėl to, kad buvo sutriuškintas „Lietuvos rytas“ ir susigražintas Lietuvos čempionų titulas, tačiau dėl to, jog kiekvienas tą dieną pajautė nemirtingą halės dvasią. Šis statinys neabejotinai turi sielą. Teko susitaikyti, jog keisime „antruosius namus“. Su gailesčiu ir didele nostalgija, kartu su „Žalgiriu“ pradėjome naują istorijos etapą.

FOTO/VIDEOAPRAŠYMAI