Paskutinis video

2008-2009 sezonas

 

20090417_9286Tamsiausias GWB istorijos laikotarpis buvo nuo 2007/2008 sezono pabaigos iki 2008 metų pabaigos. Grupuotė stagnacinėje būsenoje: neprisijungia nauji žmonės, nerengiamos choreografijos, baneriai, sustojo internetinio puslapio veikla. Atrodė, jog klimpstama ten pat, iš kur buvo planuota pakilti su nauja jėga, siekiais ir motyvacija. GWB idėja pakibo ant plauko…

 

Sezono pradžioje – išvyka į Rygą (Prezidento taurės turnyras). Jos metu įvyko pirmasis GWB fight‘as – rugsėjo 27 dieną su RU buvo susitarta dėl 5×5. Rygos arenos daugiabučių kiemuose penketai sustojo eilėmis vieni prieš kitus ginti savo spalvų. Kas tai matė, galėtų pasakyti, kad abi pusės kovėsi lyg lygūs su lygiais, tačiau teko pripažinti priešo pergalę – jis šį kartą buvo tvirtesnis psichologiškai. Po šio įvykio viduje ilgai netyla diskusijos dėl sutarto santykių aiškinimosi – reikalinga tai ar ne, pakeliui boys’ų ideologijai ar ne.

 

Tai turbūt ir buvo vienintelis reikšmingas įvykis grupuotėje iki 2009 metų. Teliko keletas optimistų, vis dar tikėjusių, jog galima sukurti tokį palaikymą, kokio komanda yra verta. Imta kibti į darbą: sukurtas naujas puslapis, nusipirktas būgnas, pagaminti lipdukai, Kauno gatvėse kabinami agitaciniai plakatai, spam’inami forumai. GWB viduje įvyko permainos, kurios davė tik teigiamą naudą. Prisijungė žmonės, įnešę šviežių idėjų. Tai buvo tikras pastiprinimas.

 

2008 m. lapkričio 11 d. į Kauno derbį susirko 30 boys’ų. Pramušamas naujas gabalas ir sukuriamas geriausias palaikymas Kaustoje. Spaudoje vis dažniau ima pasirodyti žinios apie Žalgirio skolas ir galimą bankrotą, kas sukelia didelį nerimą. Sausio 8 d. varžybose prieš „Nanci-SLUC“ paruošiama viena iš pirmų rimtesnių choreografijų. Per rungtynes su prancūzais, varlių valgytojais, buvo iškelti piešiniai su varlėm, ant kurių uždėti šalikai su „NANCI-SLUC“ komandos spalvomis. Apačioje iškeltas baneris „Kas vakarienei?“. 1231439336img_8104Komandą vienas po kito palieka legionieriai. Vasario 2 d. mačas sutinkamas ne pačiomis linksmiausiomis nuotaikomis – sklando gandai, jog komandą paliks ir lietuviai. Dėl širdyje vis dar kažkiek rusenančio patriotiškumo, jie lieka. Rungtynių metu iškeliamas baneris „Ačiū, kad liekat“. Po Žalgirio žaidėjų boikoto, rungtynes atidėjus keliomis dienomis į priekį, vasario 22 d. 16 boys‘ų pajuda į Kėdainius, kur pramušamas geriausias palaikymas šį sezoną. Sekanti išvyka – Vilniuje prieš Sakalų komandą. Keliauti į sostinę nusprendžiama traukiniu, forume pirmą kartą vykdoma atvira registracija. Iš Kauno pajuda 30 žmonių. Kelias iki Sakalų salės Ekinstos neprailgsta – žygiuojant Vilniaus gatvėmis traukiamos dainos. Prie pat Ekinstos, iš kiemo išbėga apie 30 RU (tuo metu jų klubas žaidė Klaipėdoje, šie deklaravo esą ultros). Žaliai balti dėl tokių susirėmimų patirties stokos pasimeta – vieni pasileidžia bėgti, kiti stabdo draugus ir liepia stovėti. Prarandami keli šalikai, didesnių nuostolių pavyksta išvengti.

 

Rungtynėse palaikymas neblogas. Po savaitės – mačas Vilniuje prieš LR. Rungtynių pradžioje iškeliami du baneriai: „Jūs neturite nieko / Po 09-03-06 ir ultrų vardo“. Nors ir į mačą nuvyksta nemažai boys‘ų, Siemens‘e sukurti normalų palaikymą kaip visada nepavyksta dėl dūdų ir pižonų gausos. Balanžio 1 d. į Kauno derbį halėje susirenka rekordinis boys‘ų skaičius – 31, tarp kurių daug naujų veidų. Palaikymas pagirtinas. Verta pažymėti, jog beveik viso trečiojo kėlinio metu traukiamas vienas gabalas. Mačo pabaigoje iškeliamas piešinys, ant kurio pavaizduoti Žalgirio marškinėliai su Donato Motiejūno pavarde ir baneris: „Donatai, laukiame sugrįžtant“. Motiejūnas susigėdęs nuleidžia galvą, o komandos draugai draugiškai jį pakumščiuoja. Prieš šią choreografiją, buvo svarstoma, ar verta taip “pamaloninti“ jauną, perspektyvų, buvusį žalgirietį. Viename interviu jis prisipažino, jog jo svajonių komanda vis dar ta pati, dėl kurios mažas būdamas verkė.

 

ultras_gwb-1

 

Kitą savaitę halėje laukė mačas prieš „Europos užkariautojus“. Varžybų pradžioje kyla 26 dvikočiai, ant kurių įvairiais simboliais demonstruojama ištikymybė klubui ir miestui. Tribūnos viduryje – baneriai: „Komanda tik viena / Komanda mylima“. Tai viena didžiausių choreo E tribūnos istorijoje.

 

Artėjo BBL Final 4 Tartu mieste. Į Estiją išvyksta 20 GWB. Dėl estų policininkų aplaidumo atsiranda proga atkeršyti vilniečiams už 03-06 d. Žaliai baltų autobusas pastatomas greta RU. Konfliktas prasideda apsižodžiavimu ir netrukus perauga į muštynes. Bene pirmą kartą rytfanių akyse pasirodo baimė ir panika. Boys‘ai netrukus sveikina vieni kitus su pergale. Po kelių minučių atvyksta daugybė ACAB‘ų. Žurnalistai fotografuoja abi puses, bando pakalbinti kauniečius, tačiau nuo komentarų susilaikoma. Po maždaug pusvalandžio telefonu gaunama žinių, jog greta esančioje parduotuvėje užpulti saviškiai. Greitai sureaguojama, visi pasileidžia bėgti parduotuvės link. Vaizdas bėgant link parduotuvės: vienas rytfanių lyderių rusišku vardu, palikęs saviškius prie parduotuvės, skuodžia dar nematytų greičiu iš įvykio vietos. Boys‘ai nubėgę prie parduotuvės smogia antrą atkirtį. Pasirodo pirmasis kraujas. Ypatingai veidas išgražinamas vilniečiui “vaikinukui su mėlynu megztuku“ (03-06 dalyvis). Policija klaidų nebekartoja ir šį kartą reaguoja greitai. Dalis boys‘ų spėja pabėgti, dalis surakinami antrankiais. Komanda sužaidžia labai blankiai, tad taurė iškeliauja į Vilnių.

 

5931256_h4R7ev

 

Galima sakyti, jog Žalgirį išgelbėja verslininkas V.Romanovas, įsigijęs 75% klubo akcijų. Ne visi sutinka šią žinią teigiamai, prisimindami naujo savininko veiksmus FBK atžvilgiu. Bet kokiu atveju nuotaikos pagyvėja, nes komanda pagaliau išsikapanoja iš liūno, kuriame murkdėsi 5 mėnesius.

 

Sezonas pasiekia paskutinę pakopą – LKL finalus. Vienų varžybų Siemens‘e metu, RU pavogia mojuojamą GD vėliavą. Seriją pralaimint 3:1, lieka paskutinė viltis – varžybos Kaune. GWB paruošia dar vieną choreo. Lietuvos Ryto krepšininkams besidžiaugiant LKL čempionų titulu, E tribūnoje kyla baneris su 19Ž44 užrašu, o už jo uždegami stroboskopai. Komanda šį sezoną neiškovojo nei vieno titulo, tačiau ne tai svarbiausia. Žalgiris pamažu atsigauna finansiškai, kuriami ateities planai. Žalgirio istorija tęsiasi. GWB sezoną užbaigia puikiomis nuotaikomis – tribūnoje vis daugėja boys‘ų, visose srityse tik tobulėjama. Gamtoje surengiamas sezono uždarymas, kurio metu netrunka linksmybių. GWB iš fanų grupuotės tampa vieninga šeima.

FOTO/VIDEO