Paskutinis video

2007-2008 sezonas

 

Įpusėjus 2007/2008 sezonui tribūnoje pakvipo permainomis. Keli jaunuoliai nebegalėjo taikstytis su pasyviu ir nuobodžiu Green Death palaikymu. Beveik visi pirmieji boys’ai buvo tos pačios Žaliosios Mirties nariai. Jaunimas nenorėjo apsiriboti keliomis skanduotėmis per mačą ir vėliavų mosikavimu. Revoliuciškas idėjas skatino ne vienas faktorius. GD nepalaikydavo „Žalgirio“ Kaustoje, o E tribūnoje senieji fanai komandą palaikydavo su alaus bokalu rankoje, sėdint ir keiksnojant savus žaidėjus. Naujovės buvo griežtai atmetamos. Vaizdas apgaulingai pagerėdavo tik per rungtynes su grandais. E tribūna klimpo į vis didesnį regresą – išvykos buvo tapę šeimų puotomis, o jeigu kam nors ir rūpėjo palaikymo lygio tobulinimas, tai tik vienetams bei grupelei vaikinų. Likę buvo tik pasyvūs stebėtojai ir alkoholio liūno dalyviai. Tai gniuždė „Žalgirio“ palaikymo ateitį.

 

Meilę komandai jaunuoliai norėjo rodyti be perstojo dainuojant dainas, kuriant įvairų vaizdinį palaikymą, rungtynėse atiduodant visas jėgas. Ėmė bręsti kartų konfliktas – pastangos ir kalbos ką nors keisti, tribūnos vyresniųjų buvo nuleistos juokais ir patyčiomis. Vyresnieji net neketino bent dalį kontrolės perleisti idėjų kupinam jaunimui. Negana to, jie nesistengė tos kontrolės panaudoti tribūnos labui. Rankos nebuvo nuleistos ir buvo nuspręsta žengti drąsų žingsnį. J. ir E. stadione stebėdami futbolą, sugalvojo apibrėžti vaikinų grupelę, pasisakiusių už aktyvų palaikymą.

 

Taip atsirado Green White Boys pavadinimas. Nesutarimų su GD aukščiausias taškas buvo pasiektas 2007 m. gruodžio pirmą dieną (mačas prieš „Ventspils“) – jaunimas šiame mače persikėlė į priešingą A tribūną. Ši data yra laikoma GWB gimtadieniu. Grupuotė gimė tam, kad prikeltų tribūną naujam gyvenimui. Netrukus pasirodė ir pirmoji vėliava, kuri debiutavo 2008 m. sausio 19 d. Kaustoje. Buvo sukurtas internetinis GWB forumas. Dublerių palaikymas GWB pirmaisiais metais buvo lyg praktiškos repeticijos, tobulinant palaikymą pagrindinei komandai.

 

2007/2008 sezonas užbaigtas puikiomis nuotaikomis – komanda susišlavė visus įmanomus titulus (išskyrus Eurolygą – pasiektas TOP16): LKL, BBL, LKF taurė. GWB palaikė ir „Žalgirio“ dublerius, finalo serijoje lydėję juos ir į Palangą. Tačiau nuotaikos tribūnoje buvo kitokios – tai, kas vyko viduje, daugeliui boys‘ų nekėlė optimizmo – vis blogėjo santykiai su GD konservatoriais. Laikui bėgant ryškėjo vis didesni ideologiniai skirtumai tarp jaunimo ir senosios kartos. Ne vienas GWB narys ne kartą svarstė galimybę palikti tribūną. Buvo tokių, kurie pasidavė ir išėjo, o išeidami kritikavo likusius, keletas netekę vilties ėmė lankytis geltonai žalių – KU tribūnoje.

FOTO/VIDEO