MES ŠVENČIAME. ŽALGIRIUI 70 (FOTO, VIDEO)

Svajonių gimtadienis. Toks jis ir buvo. Dažais išteptos išeiginės kelnės, sutikti seni draugai ir geras pogas kiekviename kėlinyje apie tai paliudytų. Mes ilgai laukėme šios dienos. Kai kurie iš mūsų net kelis metus. Pirmadienį 116/117 sektoriuje buvo surengtas vienas geriausių tūsų naujoje arenoje. Mūsų klubas pirmąsias rungtynes sužaidė 1944-ųjų spalio 13-ą dieną. 2014-ųjų spalio 13-os vakarinis Kauno dangus sužibo nuo šviesų – taip paskelbėme šiam pasauliui apie Kauno Žalgirio 70-metį.

 

Prieš mačą prie arenos dėl petardų sprogdinimo susilaukiama apsauginių dėmesio, kurie sako, jog tuoj ateis šerifas ar tai komisaras. Nežinom ir nematėm kas tas petardas sprogdino, tad atsisveikinam su apsauginiais. Tribūnoje apsauga prašo nemesti konfeti mačo metu, nes dėl to jiems gresia nemalonumai darbe. Mes jiems sakom, kad visą gyvenimą mėtom konfeti kada norim ir ateityje pokyčių nenusimato.

 

11

 

Žiūrovų arenoje – labai mažai, tačiau fanų sektoriuje – daug. Tikriausiai net šio sezono rekordas. Palaikymas svyravo, bet reguliariai pasiekdavo tinkamą lygį. Aikštelėje konkurencijos, kaip ir per beveik visus tuos 70 sezonų Lietuvoje, nesulaukėme. Nevėžis buvo nušluotas daugiau nei 20 taškų skirtumu. Mačo pradžioje iškilusioje choreografijoje, ant žalių ir baltų vėliavėlių buvo pavaizduoti simboliniai metai. Priekyje baneris – „Legendai 70!”. Labai gaila, bet kaip visada keli objektai iškeliami neteisingai. Gaila ir dėl to, jog kiti lyg užmigę nepažiūri, ar visi aplink esantys vėliavėles iškėlė reikiama puse.

 

12

13

 

Dar viena pastaba – visi žmonės sektoriuje per daug susispietę į dešinę pusę, kuomet kairėje pusėje daug “skylių”. Toks neproporcingas sustojimas trukdo sėkmingam choreografijų iškėlimui. Laukiame ir laikų, kuomet fanų sektorius bus tik stovimas. Norintys prisėsti, juk gali pasirinkti iš aibės kitų arenos sektorių.

 

14

6

 

Po mačo susirenkame prie eglutės vietos. Išsiskirstome būriais į pozicijas. Netrukus vienu metu uždegami šimtai knatų: fejerverkų, petardų, fajerių, stroboskopų… Pirotechnika panaudojama keturiuose objektuose: „Respublikos“ viešbutyje, ant arenos tilto, „Akropolio“ stogo ir aikštelėje prie arenos. Pro viešbučio-vaiduoklio langus iš uždegtų fajerių susidaro didelis skaičius – 70. Tikimės, kad iki artimiausių Žalgirio jubiliejų šio pastato problema bus išspręsta. Kitaip pro jo langus teks vėl deginti fajerius. Piro šou sudalyvauja iki šimto žmonių. Organizatorių darbas vertinamas profesionaliai. Jie galėtų drąsiai dirbti ir su SEL.

 

IMG_9350-802x535 IMG_9345-802x535 IMG_9332-802x535

IMG_9342-802x535

 

Dėkojame klubo darbuotojams, kurie pakvietė reginį stebėti visą komandą ir ant arenos stogo pastatė savo operatorių. Pasirodė ir keli žurnalistai. Nors žaidėjų nebuvo net pusės komandos, tikim, kad neatėję pamatys internete ką dėl jų galime padaryti. Uždegus fajerius, kiekvienas ten buvęs pajuto žaliai baltų vienybę. Jausmas – nenusakomas žodžiais. Šis šviesų ir garso šou skelbia ir apie tai, jog Žalgirio fanų sektoriuje jau antrą sezoną iš eilės vyrauja vieningas palaikymas. Šis pirotechnikos šou parodė kiek mes visi kartu galime nuveikti. Už vienybę amžiams! Už Žalgirį per amžius!

 

2