APŽVALGA: Legendai 70, Legendai 80, Legendai 3000…

Lietuvoje ne taip seniai dideliais pirotechnikos šou buvo pradėta žymėti sporto klubų jubiliejus. Pirmą kartą Kauno „Žalgirio“ istorijoje tuo užsiėmė „Green White Boys“ grupuotė, savo klubo 70-mečio proga suorganizavusi kampaniją „Legendai 70“. Pasibaigus jubiliejiniams metams, apžvelgsime kaip žaliai baltiems ją sekėsi išpildyti, tikėdamiesi, jog būsimi mūsų klubo jubiliejai bus paminėti aukštesniame lygmenyje.

 

Iki vasaros pabaigos likus 20 dienų, GWB paviešino minimalistinio stiliaus logotipą „Legendai 70“ ir pradėjo abonementų į fanų sektorių pirkimo agitaciją. Jų buvo nupirkta daugiau, negu praėjusį sezoną. Netrukus į prekybą buvo paleisti jubiliejiniai balti marškinėliai, kuriuos išpirko labai noriai (viso parduota – 85 vnt.). Gaila, jog prie idėjos vieninga apranga aprengti fanų sektorių labai vangiai prisidėjo kiti „Žalgirio“ fanų kolektyvai. Šie prisijungė per pirotechnikos šou ir mūsų choreografijų iškėlimą. Marškinėlius pirko ir paprasti sirgaliai, taip pat jie buvo siunčiami ir į Lietuvos, kartais į užsienio miestus. Priminsime, jog visas surinktas pelnas už parduotą GWB kūrybą yra investuojamas į komandos palaikymo kūrimą.

 

Prasidėjus sezonui, GWB idėjų generatoriai suko galvas, kaip kuo įspūdingiau spalio 13-ą dieną surengti pirotechnikos šou. Laiko daug nebuvo, tačiau ūpą kėlė žinia, jog per savo gimimo dieną mūsų klubas žais namų rungtynes, kas tik pagerins jubiliejaus minėjimo sąlygas. Klubo administracija paskelbė, jog jubiliejaus šventę „Žalgirio“ arenoje minės daugiau nei mėnesį prieš tikrąjį gimtadienį – draugiško Jubiliejinio turnyro su Eurolygos grandais metu. Taigi, pradėjome rūpintis dviejų choreografijų išpildymu.

 

Tuo tarpu naujai startavusiame GWB internetiniame puslapyje atsidarė rubrika „Legendai 70“, kurioje vyko konkursas. Jo sąlygos buvo elementarios – reikėjo tiesiog atsiųsti kažką susijusio su „Žalgirio“ istorija arba bet kokio pavidalo fanų kūrybos. Stebėtina, tačiau nebuvo nei vieno žmogaus, kuris nepasididžiavęs atsiųstų įdomios medžiagos. To nepaskatino netgi siūlomi prizai – mūsų kurti lipdukai, marškinėliai ir nemokama išvyka Lietuvos ribose kartu su GWB.

 

Įpusėjus rugsėjui, jubiliejinį šūkį ir logotipą pristatė ir pats klubas – „70 didingų sezonų“. Nesunkiai galima pasiginčyti dėl to, ar visi tie sezonai buvo didingi… Nepaisant to, klubas pateikė gražių vizualinių naujovių. Prieš kiekvieną klubo vaizdo klipą pasirodydavo originali įžanga su iškiliausiais žaidėjais komandos istorijoje. Be to, žaidėjai turnyro pusfinalyje rungtyniavo apsivilkę 80-ųjų retro stiliaus marškinėlius.

 

Klubo administracija pasirūpino įspūdingu šou per Jubiliejinį turnyrą. Šiek tiek vaizdą ir ausis gadino banalūs pop muzikos atlikėjai, kurie lyg niekur nieko išdygo apsirėdę žaliai baltais rūbais. Kas galėjo pagalvoti, kad Stano, Ramūnas Rudokas ar „Lietuvos ryto“ himno kompozitorius ir teksto autorius Deivydas Zvonkus simpatizuoja „Žalgiriui“… Šou metu dainininkai atliko ir mūsų autorinę dainą „Skamba pergalės daina“.

 

Turnyro metu iškėlėme choreografiją – ant paklodės pavaizduotas „Legendai 70“ logotipas ir baneriai „Mums buvo ir bus garbė kautis drauge“. Sukuriamas neblogas garsinis palaikymas. Pirmą dieną tribūnoje ~80 žmonių, o antrą dieną finale – iki 50. Po turnyro vis tiek su nekantrumu laukiame spalio 13-os.

 

 

Per tikrąjį gimtadienį, po ilgų diskusijų, buvo suplanuota pirotechniką uždegti keturiuose objektuose – „Respublikos“ viešbutyje, ant arenos tilto, „Akropolio“ stogo ir aikštelėje prie arenos. Kulminacija turėjo tapti pro viešbučio-vaiduoklio langus iš uždegtų fajerių sudarytas didelis skaičius – 70.

 

Mažėjant laikui iki tikrojo klubo gimtadienio, buvo pasigaminta savadarbė kabinama vėliava „Legendai 70“. Tikėtasi ją vežtis į išvykas ir kabinti tribūnoje, taip pasauliui skelbiant apie žaliai baltų šventę, tačiau idėjai paskyrus per mažai dėmesio, ji tapo apleista. Iš penkių reguliaraus sezono Eurolygos išvykų buvo pramuštos tik dvi – į Italijos saloje Sardinijoje esantį miestą Sasarį nuvyko du žaliai balti, o į Madridą – vienas boysas, gyvenantis Osle… Dvi išvykos iš tų penkių buvo į Rusiją, kur boysai paskui komandą kojos dar niekada nežengė. Išvykų į Lietuvos miestus statistinės krizės nesustabdė ir 70-ojo sezono minėjimas – vėlgi į jas važiuodavo gėdingi, kaip tokiam didingam ir miestui svarbiam klubui, skaičiai. Didžiąją fanų dalį ir toliau domino tik „prestižinėmis“ tapusios išvykos – į Klaipėda ir Vilnių. Situacija namų mačų tribūnoje „Legendai 70“ projekto laikotarpiu taip pat nedžiugino.

 

Ilgai laukta diena išaušo. Pasveikinti legendinio klubo su gimtadieniu į 116/117 sektorių susirinko apie 100 ištikimiausių žaliai baltų. Deja, bet žiūrovų tribūnos buvo graudžiai apytuštės. Nesvarbu, jog tą dieną žalgiriečiai susirungė su Kėdainių klubu, tačiau esmė, jog tą dieną „Žalgiriui“ suėjo 70 metų ir į tai ranka numojo praktiškai visas Kaunas. Anksčiau vykęs Jubiliejinis turnyras – ne pasiteisinimas, nes tik jo pusfinalyje, arenoje buvo nemažai žiūrovų, atėjusių stebėti ir plačiai išreklamuotą klubo šou. Šio turnyro finale tribūnose buvo žymiai mažiau žmonių.

 

chakra_brothers

ChakraBrothers

Mačo su „Nevėžiu“ pradžioje sektoriuje kilo choreografija: ant žalių ir baltų vėliavėlių pavaizduoti simboliniai metai ir priekyje jų baneris „Legendai 70“. Kaip visada, keli objektai iškeliami neteisingai…

 

Po rungtynių niekur nesiskirstome ir nešini pirotechnika, grupelėmis patraukiame į keturis minėtus objektus. Po maždaug 40 minučių uždegami fejerverkų, petardų, fajerių, stroboskopų knatai. Pirotechnikos šou pavyksta – rezultatas įkvėpiantis. Tik norėjosi daugiau fejerverkų. Vaizdą užfiksuoja grupelė žurnalistų, „Žalgirio“ operatorius ant arenos stogo ir keli mūsų operatoriai. Vienas iš jų reginį fiksuoja važiuodamas dviračiu. Vėliau iš šios medžiagos „Chakra Brothers“ sumontuoja efektingą klipą „Legendai 70“.

 

Nors ir pakviesti visi, tačiau šio šou pažiūrėti ateina tik keli žaidėjai: Lukas Lekavičius, Siimas Sanderis-Vene, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas ir Donatas Tarolis. Tiesa, dar kažkas iš žaidėjų reginį stebi prabangiame „Audi“ automobilyje, aikštelėje, prie arenos. Nepaisant neatėjusių žaidėjų apatijos arba neduokdie, užimtumo, po piro šou iš visų pusių aidi aplodismentai ir skanduojamas „Žalgirio“ vardas. Iš keturių skirtingų pusių vienoje didelėje erdvėje sklindanti skanduotė, dėl garso greičio nesuvokimo nuskamba ypač juokingai.

 

Reziumuojant projektą „Legendai 70“, galima pagirti idėjų generatorius ir vaikinus, organizavusius žmonių grupių išsidėstymus objektuose. Nepaisant vieno netinkamoje vietoje atsistojusio žmogaus „Respublikoje“, galutinis rezultatas puikus. Taip pat galima ypatingai padėkoti boysams, kurie nepagailėjo finansinės paramos šios šventės išpildymui. Kiek pavėluotai buvo išleisti ir „Legendai 70“ lipdukai bei šeštasis fanzinas „GWB‘ofkė“, ant kurio viršelio paminėta – „1944-2014“.

 

Tenka pripažinti, jog projekto „Legendai 70“ metu trūko GWB narių entuziazmo. Tiek grupuotė, tiek aplink ją esantys sirgaliai dažniau buvo tik pasyvūs stebėtojai. Žinoma, ateityje rengiant „Legendai 75“, „Legendai 80“, „Legendai 3000“ ir t.t., norėtųsi tūkstantinės eisenos Laisvės alėjoje, dar masiškesnio pirotechnikos šou ir choreografijos per visus arenos sektorius… Iki tol telieka pasiraitoti rankoves ir vieningai kibti į darbą.

 

 

 

Jubiliejinio turnyro aprašymas + FOTO, VIDEO
Žalgirio gimtadienis 2014-10-13 + FOTO, VIDEO