70-ies metų jubiliejinis turnyras

1944 m., dar tebevykstant Antrajam pasauliniam karui, buvo įkurta Kauno „Žalgirio“ sporto draugija. Tų pačių metų spalio 13 d. suorganizuotos pirmosios varžybos. Šiemet švenčiame gražų 70-ies metų jubiliejų. Klubas nusprendė gimtadienį paminėti keliomis savaitėmis anksčiau, tad teko sukrusti ir mums. Primename, jog tikrasis „Žalgirio“ gimtadienis yra spalio 13-ą dieną. Tai bus pirmadienis ir tą dieną namų arenoje lošime prieš „Nevėžį“. Visų dalyvavimas privalomas!

 

09-27 Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ (76:51)

 

Didžioji dalis susirenka dar prieš rungtynes ir stebi klubo organizuojamą 70-mečio šou. Apie renginį kiekvienas nuomonę turi skirtingą: vieniems jis paliko neišdildomą įspūdį ir tik dar labiau pažadino pasididžiavimo jausmą savo palaikomu klubu, kitiems tai visiškai neskoningas, pižoniškas ir nesuprantamas renginys. Tiesa, atliekant muzikinius „Žalgirio“ gabalus iš įvairių laikotarpių abejingų nelieka, nustebina ir paskutinis akordas, kuomet profesionalūs dainininkai atliko „Skamba pergalės daina“. Tik gaila, kad mūsų kompozitoriaus niekas neatsiklausė dėl autorinių teisių.

 

Vykstant renginiui sužinome, kad miesto meras klubui (o klubas mums) dovanoja 70 vėliavų, kuriose puikuojasi „Žalgirio“ logotipas ąžuolo vainike. Dauguma savavališkai vėliavas priglaudžia į namus. Akivaizdu, kad artėja savivaldos rinkimai…

 

Draugiško turnyro rungtynes su PAO pradedame iškeldami paklodę, ant kurios 70-mečio logotipas ir baneriai: „Mums buvo ir bus garbė kautis drauge“. Iškėlimas neįvyksta sklandžiai dėl didelio naujų žmonių kiekio tribūnoje. Rungtynių pradžioje, kaip ir pirmoje išvykoje, ir vėl problemos su būgnu, bet po ilgosios pertraukos jas išsprendžiame. Dėl to pagaliau įsivažiuoja ir palaikymas. Antrame kėlinyje išmetame nemažą kiekį konfeti. Dėkojame tiems, kas vasarą nepatingėjo ir jo prikarpė. Jūs – šaunuoliai!

 

Džiugu, kad išlaikytas vieningas aprangos kodas ir sektorius su baltais marškinėliais išsiskyrė iš kitų. Tribūnoje iki 80 aktyvių fanų, kas yra pagirtina, kadangi abonementai į šias rungtynes negaliojo. Tribūnoje nemažai naujų veidų, kuriems sunkiai sekėsi dainuoti kartu su mumis. Tikimės juos tribūnoje pamatyti kuo dažniau. „Žalgiris“ traiško ne stipriausios sudėties atvykusį PAO. Arenos daugumai tai sukelia mažai emocijų, ji retai prisijungė prie paprasčiausių skanduočių. Antroje pusėje palaikymas įsiaudrina. Pagyrimai šauniai dirbusiam capo! Palaikymas pasiekia aukštą lygį, nors prieš rungtynių pabaigą daugumai pritrūko jėgų.

 

green_white_boys_088

 

09-28 Kauno „Žalgiris“ – Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (65:49)

 

Kitą dieną, sekmadienį turnyro finalas, žaidžiam su Krosnodaro „Lokomativ-Kuban“. Arenoje kone per pus mažiau žiūrovų, nei šeštadienį. Šiek tiek keista. Kur gi ta kauniečių meilė „Žalgiriui“? Kur ekspresija? Mažiau veidų ir mūsų tribūnoje, tačiau rungtynių eigoje paaiškėja, kad dainuojame nė kiek ne prasčiau nei vakar. Rungtynių pradžioje vėl išmetame nemažą kiekį konfeti. Pirmoje rungtynių dalyje „Žalgiris“ pralaiminėja. Tribūnoje kartas nuo karto suskamba „linkėjimai“ Vladimirui Putinui. Po ilgosios pertraukos žaliai balti perima iniciatyvą į savo rankas ir iškovoja jau antrąjį trofėjų šiame sezone (draugiškuose turnyruose).

 

Prieš pasibaigiant rungtynėms įvyko juokingas nutikimas. Susiruošėme išmesti juostas, tačiau sulaukėm didelio arenos apsauginių dėmesio. Iš visų kampų subėgo dešimtys apsauginių, iš kurių turbūt puse moteriškos giminės. Norėdami atimti juostas, šie vos neišprovokuoja konflikto. Tuo metu į aikštę išbėga vienas neblaivus ir niekieno nesustabdytas žiūrovas. Galų gale juostos išskrido į aikštelę.