2016 11 18 Maskvos „CSKA“ – Kauno „Žalgiris“

Kelionės į Maskvą planavimas prasidėjo likus maždaug mėnesiui iki mačo su CSKA pradžios. Vis dėlto dėl kainų, vizų ir kitų problemų norinčių vykti neatsirado itin daug. Į Maskvą išvyksta vienintelis kaunietis. Ačiū jam už tai, kad pirmą kartą buvo pramušta išvyka į Rusiją ir pateikiame jo ispūdžių aprašymą kuriuo tikimės suaktyvinti ir sulaukti gausesnio kitų žaliai baltų apsilankymų Europoje!
    Iš Kauno pajudu ketvirtadienį popiet, autobusas iš pradžių veža iki Rygos, kur reik greit persėsti.  Kelionės metu peržiūriu kelis filmus, kuriuos esu matęs, kad laikas greičiau praeitų, o naktį išeina kažkaip užsnausti. Na, bet patys žinot, koks autobuse miegas.. Vidurnaktį privažiuojame sieną, kur dokumentų tikrinimas užtrunka apie 1,5h, vėliau autobusas iki Maskvos važiuoja be sustojimų. Maskva pasitinka kamščiais ir vietoj stoties pasiekimo ~10.30 ji pasiekiama gerokai po 11. Sėdu į taksi ir pasiekiu viešbutį.  Nors kambarys 14 aukšte skamba neblogai, tačiau kambarys neįspūdingas, na tiesa sakant visiškai nieko gero, bet tik pernakvoti užteks.
    Šiek tiek užkandus nutariu pajudėt link arenos, kadangi ji už maždaug 20km ir neaiški situacija su kamščiais. Šį kartą su visuomeniniu transportu, bet kamščių nebuvo ir gan greit (Maskvos standartais) pasiekiama arena. Iki mačo dar daugiau nei trys valandos. Patekus į areną ieškoma savo vietų. Arenos išplanavimas tikrai keistas, bet randu paskirtas vietas. Vis dėlto, vėliau pamatau, kad yra laisvos vietos iškart už Žalgirio suolelio, kur ir stengiuosi bazuotis. Gi norisi, kad komanda girdėtų ir matytų, kad ji ne čia atvyko ne vieni. Apsauga leidžia pasikabinti vėliavas iškart už suolelio, tačiau įspėja, kad stovėti neleis. Vis dėlto, didžiąją rungtynių dalį pavyko prastovėti.
15502949_10211763327148878_1835176776_oPrieš macą persimetu keliais žodžiais su Pauliumi Motiejunu, pasisveikinu ir su keliais žaidėjais. Mačas prasidėjo neblogai, ir beveik tris su puse kėlinio kapitono dėka buvo kovojama kaip su lygiu varžovu. Tačiau teisėjų darbas užkliuvo ne man vienam, leist CSKA mest 43 baudas yra tikrai kažkas tokio.. Rungtynių metu buvo stengiamasi ne kartą užskanduoti, mat arenoje buvo matoma, kad yra ir daugiau lietuvių. Vis dėlto su palaikymu sekėsi sunkiai. Po mačo šioks toks nusivylimas, nes jei ne teisėju šou, pergalė būtų pasiekiama ranka, tačiau žaidimas tikrai nenuvylė.
CSKA aktyviausiųjų fanų sektoriuje liūdna – vos kelios dešimtys labai jaunų vaikinų kartais uždainuojančių ir užskanduojančių. Tuo pačiu metu kai vyko Eurolyga vyko futbolo mačas, tad viskas suprantama. Pati arena prie skanduočių irgi nesivargino jungtis ir atmosfera gana apmirusi.
    Komandos pasitikti neišeina, nes autobusas buvo už tvoros arenos teritorijoje ir apsauginis neleidžia ten patekti. Tenka keliauti į viešbutį ir planuotis rytojaus maršrutus.
  Kita diena paskiriama Maskvos centro apžiūrai. Raudonoje aikštėje pasidarau kelias nuotraukas su vėliava ir vos neprarandu jos :))) . Fotografuotis su vėliavomis – draudžiama.  Aplankau ir Fratria ofisą, nusiperku bilietus į futbolą, apsikeičiu lipdukais, nusiperku tam tikrų siuvenyrų. Vakare keliauju link ledo rūmų kur laukia KHL rungtynės tarp CSKA ir Barys. Pirmas kartas ledo ritulyje patiko. CSKA turi didelę persvarą ir laimi 4-2.  Atmosfera kur kas geresnė nei krepšinyje. Supporterių kur kas daugiau, palaikymas non stop, visa arena jungėsi prie dainų. Daug prie atmosferos prisidėjo ir per 100 kareivių.
15491466_10211763327188879_248628183_o
   Sekančia dieną laukia dar vienas sporto renginys – futbolo rungtynės tarp Spartak ir Amkar.
Stadione aš dar valanda iki rungtynių. Matosi, kad Spartako ultros ruošiasi vaizdiniam palaikymui. Kai po to paaiškėja tai žinute naujam jų treneriui Massimo Carrerai. Prieš rungtynes įspūdingai atrodo ko neviso atsistojusiu ir šalikus iškėlusio stadiono (~27 000) sudainuojamas Spartako himnas. Palaikymas gražus, vėliavos, sproginėjimai, dūmai ir visa kita. Tiesa, iš mačo tenka išeiti šiek tiek ankščiau dėl skubėjimo į autobusą ir nepamatau įvarčio įmušto 91 minutę, tačiau tai ką pamačiau pateisino visus lūkesčius. Į autobusą suspėjama ir kelionę namo kaip ir į priekį.. Tiesa, persėdau tik ne Rygoje, o Rezekneje ir pasiekiu Kauną kur kas ankščiau nei planavau. Pasidėjus daiktus namie – tiesiai į areną. Ačiū už dėmesį.
15419418_10211763327428885_261783946_o