2016 02 19-21 Karaliaus Mindaugo taurė

Karaliaus Mindaugo taurė – pastaruosius kelis mėnesius itin piarintas ir reklamuotas naujas projektas, kuris lyg ir pratesia iki tol buvusį LKF taurės turnyrą, tačiau kartu prie jo pridedama LKL tritaškių ir dėjimų konkursai, įvairūs koncertai ir kiti komerciniai dalykai, kuriais stengiamasi sudominti ir pritraukti žmogų. Veiksmas šiemet vyko sostinėje. Turnyras išsaugo savo buvusį formatą, kuriame 8 stipriausios Lietuvos komandos. Visa tai reiškia, kad tris dienas iš eilės keliausime į Vilnių.

 

Pirmoji diena, penktadienis ir rungtynių pradžia – 14:30. Nepaisant šio apgailėtino laiko patys ištikimiausieji vyksta palaikyti savo mylimos komandos. Kas prasiilgina pietų pertrauką, kas pabėga ankščiau iš paskaitų ar pamokų, o kas tėvystės atostogose. Atvykstame į Vilnių, sulaukiame visų vėluojančių ir keliaujame salės link. Joje mūsų laukia jau keli seniai matyti veidai. Kauniečių tribūnoje ~35, skaičius neblogas žinant kokiu metu teko išvykti. Vis dėlto palaikymas atsižvelgiant į tai, kad salė apytušė ir joje vos keli šimtai žmonių – galėjo būti geresnis ir tik vietomis pasiekdavo vidutinišką lygį. Žalgiris buksuoja, bet po ilgosios pertraukos sutvarko visus reikalus su Nevėžiu, kurie šiemet jau spėjo mums įgelti. Paskutiniame kėlinyje pasirodo kiti mūsų draugai – iš uostamiesčio, kas sužadina viltį, kad šiandien dar mūsų laukia šiek tiek linksmybių. Pasibaigus rungtynėms esame užlaikomi tribūnoje, kol pasirodo gausesnės pajėgos pareigūnų.Viskas ramu, keliaujame į Kauną, kuriame dalis traukia tiesiai namo, o kiti į dublerių rungtynes.

 

taures-ketvirtfinalis-2016

 

Antrąją dieną sutartoje vietoje renkamės punktualiai, nors rungtynės vyks dar anksčiau nei vyko vakar. Deja, vyturių šiandiena kiek mažiau nei vakar, todėl kartu su kolegomis iš Legiono autobuse 35 žmonės. Jau kelionės pradžioje juntama puiki nuotaika. Džiugu, kad jai sukurti vis rečiau reikia pasitelkti alkoholinius gėrimus. Tam užtenka tik gerų dainų ir būrio bendraminčių su kuriais kelionė niekad neprailgsta. Nedarom sustojimo, nes kaip minėjome rungtynės laaabai anksti ir nenorime vėluoti. Vievyje tradiciškai esame pasitinkami policijos, nes juk kaip matysime vėliau saugumo užtikrinimas buvo „svarbiausias“ viso turnyro tikslas. Greitai prariedėję pro Vilnių atsiduriame prie Siemens arenos, kaip ir visada esame palydimi prie tarnybinio įėjimo, tačiau pasirodo suderinti policijos ir apsaugos darbo šio turnyro organizavimo planuose nebuvo. Tarnybinis įėjimas užblokuotas, apsauginiai viduje prašo palaukti. Šiek tiek prastovėjus lauke paaiškėja, kad per tarnybinį įėjimą vis tik nebūsime praleisti, tenka eiti pro pagrindinį įėjimą. Arena kaip ir galima tikėtis šiuo puikiu metu taip pat apytuštės.

 

12771733_1708017616148908_1658036429830158010_o

 

Prasidėjus rungtynėms pradedame kurti gerą, kupiną užsivedimo palaikymą. Komanda buksuoja kaip ir vakar. Ilgosios pertraukos metu šioks toks veiksmas šalia tribūnos, kur pasirodo jungtinės vilniečių-klaipėdiečių pajėgos. Trumpą apsistumdymą numalšina apsauga. Kaip istorija rodo, pamoka ateičiai, kad tokių turnyrų metu ilgosios pertraukos metu nevalia eiti rūkyt, nusipirkti atsigert ar atlikt kitus reikalus. To reikia vengti, o klausyti duotų nurodymų. Po pertraukos tęsiame palaikymą, kuris komandai vis užtikrinčiau pirmaujant pasiekia aukštumas. Po mačo kiek užlaikyti esame išlydimi iš arenos, greit susėdę į savo transporto priemonę judame link mylimo miesto. Autobuse dar stebime antrąjį pusfinalį, kuris beje baigiasi be didesnės intrigos. Grįžę kas traukia švęsti pergalės, o kas ramiai ilsėtis prieš finalinę dieną.

 

 

 

Finalo diena. GWB optimistiškai nusiteikę ir pasiruošę šiandien švęst pergalę. Į sostinę pajudame pilnu autobusu. Išvykstame anksčiau, kad tikrai nevėluotume į finalą. Jau tradicinis sustojimas ir tradicinis pareigūnų pasitikimas. Neskubėdami pravažiuojame Vilnių ir prie arenos atsiduriame likus dar daugiau nei 40 minučių iki rungtynių pradžios. Policijos pareigūnų, kurių skaičius viršija mūsų skaičių, sudarytu gyvu tuneliu esame nukreipiami tiesiai prie pagrindinio įėjimo, kur mus pasitinka gausios apsaugos pajėgos. Toks didžiulis pareigūnų kiekis sako, kad šį kartą apsauga arenoje tikrai stipri ir konfliktų tikrai nevyks. Tačiau suėjus vidun ir užlipus laiptais vedančiais link tribūnų pastebime, jog atsiduriame tiesiai prieš rytfaniams turnyro metu skirtą tribūną. Įvyksta šioks toks, šį kart jau rimtesnis apsistumdymas. Atsitraukiame vos tik pasirodžius angelams sargams, kurie abi puses perskiria gyva grandine.

 

_V5D6252

 

Sustojame savoje tribūnoje, apšildom balsus ir laukiame rungtynių. Tiesa, aktyviausių Žalgirio fanų sektorius kaip niekad negausus. Stebint visą super šou prieš rungtynes darosi bloga, nejaugi krepšinis iš kupino emocijų, visų mylimo sporto turi virsti komercine klounada su „dar nematytais žaidėjų pristatymais“, mersedesais ir iš rėmėjų patrankų šaudomais marškinėliais? Vietoj šio šou nusprendžiame sukurti kiek geresnę atmosferą ir dar per komandų pristatymą uždegame stroboskopus. Pagaliau prasidėjus rungtynėms palaikymą pradedame su tikrai pagirtinu užsivedimu, kurį slopina situacija aikštelėje. Ilgosios pertraukos metu ramu. Trečiame kėlinyje pasiekiamas tikrai aukštas lygis palaikyme, bet jis neišjudina komandos. Gaila, bet Žalgiris neapgina trofėjaus.

 

_V5D7191

 

Daugelis boysų net nežinojo, ką reiškia jausmas matyti Lietuvoje triumfuojančią ne savo, o didžiausių priešininkų komandą. Lygiai 6 metus Žalgiriui pavyko išlaikyti vilniečius be titulų ir ši sekmadienį ši graži istorija buvo nutraukta. Vis dėlto, šis pralaimėjimas turėtų suteikti sportinio pykčio tiek komandai, tiek tribūnai ir atstatyti jau nusistovėjusią tvarką. Prieš akis laukia kova dėl svarbiausio titulo – LKL žiedų ir čia pergalės dainas trauksime jau mes!

 

Ačiū visiems vykusiems į Vilnių. Sekmadienį keliaujame į Pasvalį!