05-07 Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“ (65:83)

Serijoje esant sausam rezultatui 3:0, išsiruošiame į paskutinę metų išvyką. Po velniai žino kiek laiko, GWB kelyje vėl su sausakimšu dideliu transportu. Gaila, kad tai įvyksta tik sezono pabaigoje. Išvystame daug visą sezoną nematytų narių, bet be diskusijų kodėl taip nutiko, pradedame linksmintis. Kaip įprasta, gale buteliai barška garsiausiai, o autobuse pirmyn atgal lyg po namą vaikšto žaliai balti fanatai. Vievyje trumpam sustojame bendrai nuotraukai ir vėl skubame sostinės link. Ji mus pasitinka kamščiais. Eilinį kartą šiek tiek nugrybaujame, dėl ko eidami per greta arenos esantį miškelį, spėjame padaryti mini eiseną. Priešingai negu manėme, apsauga po praeito karto nesiima kokių nors keistų priemonių, tad į vidų patenkame tvarkingai.

lkl_finalai_2013_3

Kaip ir kiečiausiems priklauso, į vakarėlį (sektorių) ateiname paskutiniai. Tiksliau, pavėluojame labai nedaug. Čia sutinkame žaliamirčius, vėl į fanų tribūną atgabenusius tuntą apie fanatizmą nieko neišmanančių žmonių ir Green Legion. Didžioji dalis boysų sugeba prasibrauti į sektoriaus apačią, kur pradedamas kurti galingas palaikymas. Viso mačo metu dainos bei skanduotės skamba tikrai garsiai. Pagaliau po tiek metų Siemens’e tampa įmanoma kurti normalų palaikymą, o ne visą mačą skanduoti tris skanduotes. Nors kaip žinia, vienas jau visiems pabodęs asmuo, veikiausiai tikro “old school’o” mylėtojas, iš viršaus ryžtingai bando tempti tribūną 10 metų atgal ir užvedinėja savo skurdų skanduočių repertuarą. Mažai kam jis įdomus, o tuo tarpu visa tribūna tūsinasi. Šiam veikėjui belieka tik vėl švilpauti…

lkl_finalai_2013

Ketvirtame kėlinyje tampa aišku, jog šiemet LKL serija vėl bus į vienus vartus – šį kartą 4:0. Apie tai garsiai ir pranešame visiems arenoje susirinkusiems. Paskutinėmis minutėmis susidaro įspūdis, jog Žalgiris žaidžia namuose, nes didelė arenos dalis stovėdama ir plodama sveikina čempionus. Toks reginys netikėtas, bet daug pasakantis. Sektorius vėl skęsta žaliuose dūmuose. Po rungtynių su dainomis patraukiame į jau įprastą aikštelę, kur keli nemokantys pralaimėti didvyriai bando sukelti provokaciją. Tarp jų ir tas pats acab‘ų draugelis, prieš kelias dienas Kaune džiaugęsis boyso sulaikymu. Būtent šis operatorius ir gauna daugiausiai “linkėjimų“ iš Kauno bei yra priverstas bėgioti prie savo arenos. Tuo metu prisistato ir pareigūnai, su šypsenomis veide ir džiaugsmu, kad galės papurkšti dujas ant žmonių. Kaip jau šį sezoną viename mieste buvo nutikę, vienam acabui pačiam netyčia jų patenka ant veido. Skanaus. O mes einame pasitikti čempionų.

lkl_finalai_2013_5

Priešingai negu būdavo visuomet, jau antrą kartą iš eilės po mačo Vilniuje negalime deramai pasitikti žaidėjų, mat jie į autobusą sulipa nauju ir labai slaptu būdu. Pro mus pravažiuodamas policijos ekipažų lydimas žaidėjų autobusas sustoja, o iš jo išlipa Kuzminskas, Adas, Broliai ir kiti. Kartu pašokinėjame, padainuojame, padeginame piro ir judame Kauno link. Pareigūnai vėl rodo išskirtinį dėmesį ir per kamščius mus palydi net už miesto ribų. Visai kaip karalius. Laikas tikrai nėra mūsų geriausias draugas, nes užtrukę kelionėje, pavėluojame į žaidėjų sutikimą Rotušėje. Čia atvykstame tuomet, kai komanda pradeda išvykti. Nieko tokio – deginame didelius kiekius pirotechnikos ir miesto širdimi judame į naktinį klubą, kur laukė vakarėlis iki paryčių su žaidėjais. Pakeliui atsiranda vyrukų, kurie nesugadina tradicijos ir išsimaudo Laisvės alėjos fontane. Nuskyla boysams, kurie net po renginio neatsisveikina su žaidėjais ir kartu tęsia šventimą naktiniame mieste.

lkl_finalai_2013_4

Kol čempionai kausis dėl paskutinio sezono titulo, rytas vėl galės anksti pradėti pardavinėti mažai kam įdomius abonementus ir formuoti dar vieną nevykėlių sudėtį. Žalgiris!!