04-25 Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ (73:90)

Ketvirtą kartą šiame sezone paskui žalgiriečius važiuojame prie jūros ir trečią kartą ten mūsų laukia Neptūno barjeras. Du kartus iš trijų uostamiesčio komandai vilčių nebuvo, o kartą, balandžio 1-osios proga, mūsų komanda papokštavo ir “padovanojo” istorinę pergalę šiais metais sustiprėjusiam Neptūnui. Į šią išvyką susiruošia itin mažas žaliai baltų skaičius – vos 13 GWB narių. Prigriebę keletą Legion atstovų, talpinamės į mikroautobusą. Tai aišku nedžiugina, bet reikia susitaikyti su realybe. Tiesa, žmonės ištrūkę iš darbų bei mokslų per daug galvos nesuka, taigi autobuse vyrauja pakili nuotaiką. Dar neišvažiavus iš Kauno pradedame švęsti, nes yra ką: vienas aktyviausių šių metų naujokų, kuriam labai greitai prigyja Kapsuko pravardė, švenčia savo gimtadienį. Kelias ilgas, kompanija įdomi, todėl vyksta daug diskusijų apie tribūnos ateitį, kito sezono planus bei šio užbaigimą.

 

Linksma gaida pasiekiame vėjo malūnus, o netrukus ir uostamiestį. Atvykstame gana anksti, todėl suėję į areną pradedame palaikymą, kuris labiau orientuotas į konkrečius žaidėjus. Šie atsako šypsenomis bei plojimais. Neturėdami būgno ir gausių pajėgų, bandome kurti palaikymą, kas vertinant visas aplinkybes pavyksta gana neblogai – užsivedimo tribūnai netrūksta. Pirmus du kėlinius apsieita be įžeidinėjančių skanduočių, tik apsikeista replikomis su keletu šalia sėdinčių, atrodytų, brandaus amžiaus piliečių. Po ilgosios pertraukos namų komandos aistruolių tribūna neišlaiko ir papila viską, ką yra išmokę iš savo draugų vilniečių. Atsakome tik šypsenomis ir į skanduočių karą nesiveliame, toliau palaikydami savo komandą, kuri panašu, jog šį kartą nejuokaus ir varžovus pastatys į jų vietą. Žalgiris laimi rezultatu 73:90.

 

Kaip jau įprasta, po rungtynių Klaipėdoje mus gerokai užlaiko pareigūnai. Keli boysai įsigudrina ir pasiėmę kamuolį pažaidžia krepšinį. Teisėsaugos sergėtojai labai rūpinasi mūsų saugumu ir į lauką pasitikti komandos neišleidžia. Su vairuotojo pagalba susitariame, jog bent leistų sustoti apsipirkti dar neišvažiavus iš Klaipėdos. Apsipirkus, policija palydi ir už miesto ribų, kur darome dar vieną, tačiau ilgesnį sustojimą. Kelionė atgal labai panaši į pirmąją jos dalį: daug alaus, diskusijų ir naktį mes jau Kaune. Padėkojame tikrai nuostabiam vairuotojui ir skirstomės namo.