04-15 Kauno „Žalgiris“ – Kėdainių „Nevėžis“ (94:54)

Po labai netikėto pralaimėjimo svečiams iš Vilniaus, vis tiek po LKL reguliarojo sezono užėmėme pirmąją vietą, o tai reiškė, jog ketvirtfinalyje laukia iki skausmo pažįstama komanda iš Kėdainių. Jau prieš mačą buvo galima nuspėti, kad tiek 319 sektorius, tiek likę bus apytuščiai.

 

Likus dešimt minučių iki mačo pradžios tribūna atrodo prastai, joje vos keliolika galvų. Arenoje galima girdėti net cypiančius žaidėjų batus, o fanatų iš Kėdainių nė kvapo. Džiugu, jog pats pesimistiškiausias scenarijus neišsipildo ir vis tik 319 sektorius sutraukia apie 40 fanatų. Išsidalinus gausybę mojuojamų vėliavų, pasipuošus tribūną kabinamomis vėliavomis, vaizdas tampa visai patrauklus, o garsas pustuštėje arenoje labai geras.

 

Tai tampa puikiu įrodymu, jog esame komandai tikrai reikalingi. Net ir tie, kuriems nepatinka mūsų palaikymo stilius ar šiaip mes patys, turi pripažinti, jog mes šiuo metu esam vienintelė jėga, kuri kuria pastovų palaikymą, nepaisant rezultato, nuotaikos ar rungtynių svarbos. Būtent tai ir yra mūsų pagrindinis tikslas ir skiriamasis bruožas. Kai dauguma nusigręžia ar išsikvepia, mes demonstruojame radikalias žaliai baltas pažiūras. Norėtųsi, jog ir per tokį mačą susirinktų visi tie 130 žmonių, kurie buvo prieš rytą, tačiau kol kas daugumai naujokų, o ir kai kuriems senbuviams vis dar trūksta supratimo apie tai, jog organizuotos fanatų tribūnos požiūris į palaikymą skiriasi nuo eilinių žiūrovų tribūnos. Tai reiškia, kad mes turim varyti karščiau.

 

Visų rungtynių metu palaikymo kreivė tik kilo, o gaunamos žinios, jog mūsų dainos skamba aiškiai visoje arenoje, traukiame dar garsiau. Nuotaika nors ir po šeštadienio sugadinta, tribūnoje buvo linksma. Gerą nuotaiką vainikavo ketvirtajame kėlinyje po 319 sektorių Lambados ritmu pasivažinėjęs traukinukas bei naujos roko grupės “Saldus BBS” susikūrimas (ne kiekviena grupė gali pasigirti debiutu sausakimšai tuščioje Žalgirio arenoje). Net pasibaigus mačui grupės nariai nesiskirsto ir traukia neabejotinai singlu tapsiantį kūrinį („Aš be tavęs kaip rytas be Šležo“). Tokiomis gana linksmomis nuotaikomis paliekame areną ir jau planuojame ketvirtadienio išvyką į agurkų sostinę – Kėdainius.