04-13 Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ (70:73)

Į paskutines reguliariojo LKL sezono rungtynes boysai renkasi gana anksti, vieni jau likus porai valandų ruošiasi arenoje, kiti gi apšildo balsus tradicinėje susirinkimų vietoje. Laikas iki rungtynių tirpsta greitai, iš visų kampų lenda vis daugiau linksmai nusiteikusių žaliai baltų, o jei ir pasirodo ne visi, tai vietoje jų kompaniją palaiko 4S katinai. Atlikdami eiseną patraukiame arenos link. Jau prieš mačą juntamas nemenkas visų užsivedimas, juk pirmą kartą šį sezoną atvyksta šlykščiausių spalvų atstovai. Į areną sueiname gana anksti, vaizdas tribūnoje džiugina, neabejotinai pasiekiamas rekordas – 319 sektoriuje nesunkiai galima suskaičiuot apie 120-130 žmonių. Neramina tik tai, jog paskutiniu metu vis daugėja dailiosios lyties atstovių, o gi vienu metu atrodė, jog ši problema išspręsta.

Rungtynes pradedame su nemažu kiekiu konfeti, mojuojamomis vėliavomis bei keletu dvikočių (kuriuos būtų galima išmokti iškelti ir teisinga puse). Nors mūsų skaičius ir nemažas, kurti palaikymą tokiose rungtynėse sunku: arenoje kaip įprasta rungtynėms su rytu daug dūdų, o prie palaikymo arena bent pirmoje pusėje praktiškai nesijungia. Nepaisant visų kliūčių, kartas nuo karto išgauname neblogą garsą, o komandai dominuojant aikštėje visas sektorius tūsina. Vienu metu persvara pasiekia ir 17 taškų. Po dviejų kėlinių viskas savo vietose – atvykėliai iš Vilniaus aikštėje triuškinami. Per ilgąją pertrauką keletui jaunuolių išaiškinama kokios spalvos gražiausios, bet nieko reikšmingo ir įdomesnio neįvyksta. Na nebent dar kažkas pasimokė, jog Žalgirio arenoje ramiai rūkyti pavyks ne visada. Antrojoje pusėje palaikymo kreivė kyla, užtat komandos žaidimo kreivė ima kristi labai stipriai: barstomas susikrautas pranašumas, varžovai ima alsuoti į nugarą.

zalgirio_arena_fanai

Rungtynių pabaiga primena trilerį (širdy labai tikimės, kad šis trileris režisieriaus ir išankstinio scenarijaus neturėjo). Nuaidi ketvirtojo kėlinio finalinis švilpukas, tačiau skelbiantis, jog mačas nebaigtas ir bus žaidžiamas pratęsimas.. Sukaupus paskutines jėgas tęsiame palaikymą. Deja, nei mums nei komandai jų neužtenka ir pirmą kartą istorijoje vilniečiai pasiekia pergalę Žalgirio arenoje. Tiksliau po dvejų metų pertraukos arba po sausos serijos 12:0. Gaila, ji nutrūksta ties velnio tuzinu ir lyg sutapimas sujaukia paruoštus namų darbus, į kuriuos buvo įdėta nemažai darbo ir vilčių. Galbūt tai Illuminati darbas. Didžioji dalis taip ir nesupratę kas įvyko, patraukia namo, o tuo tarpu ištvermingiausi traukia į miestą skandinti nuoskaudų. Liūdėti laiko nėra, nes jau pirmadienį prasideda LKL atkrintamosios, o tuoj pat ir finalai, kurie panašu, jog vis tik vėl bus tradiciniai (iki 4 pergalių ir prieš makulatūrą).