03-25 Prienų „Rūdupis“ – Kauno „Žalgiris“ (71:88)

Antroji išvyka šią savaitę į Prienus pritraukė nemažą skaičių žaliai baltų. Fanatikai buvo nusiteikę šį kartą išbūti visas rungtynes tribūnoje ir padėti žalgiriečiams iškovoti revanšą. Motyvacijos važiuojantiems teikė ir žinia, jog „Rūdupio“ rungtynių metu Prienų arenoje darbuojasi iki šiol nematyto imbicilizmo lygio apsaugos darbuotojai. Linksma ir ryžtinga gaida žaliai baltų autobusas rieda tikslo link. Pakeliui sustojam nusilengvinti, pastebime, jog mus ima spausti laikas – rungtynės prasidės netrukus. Atvykę paskubomis nusiperkame bilietus ir išsirikiuojame prie įėjimo į salę. Salėje jau giedamas Lietuvos himnas, o mums pasakoma, jog turėsime palaukti kol visi žiūrovai bus įleisti į salę ir su mumis bus atskira šneka.

 

Norėdami spėti į rungtynių pradžią, stengiamės susišnekėti su apsauginiais, kad mus įleistu, kadangi mes svečiai iš kito miesto ir bla bla bla… Su apsaugos vadu kalbėjęsis vienas iš žaliai baltų, gauna bekompromisį atsakymą, jog būtent jis nebus įleistas į rungtynes. Nujaučiame, jog rungtynių vėl neišvysime, imame fiksuoti įvykius kamera. Įjungus ją, apsauginiai staiga pasijaučia itin nepatogiai, nes prieš kamerą neturi ką pasakyti, kodėl taikių fanatų jie neįleidžia į salę. Ilgai nelaukęs vienas iš kostiumuotų nevykėlių iškviečia policijos ekipažą. Atvykę pareigūnai, apsaugos vado įsakyti, net nesiaiškinę situacijos išveda įvykį fiksavusį kaunietį. Jam rungtynes tenka praleisti Prienų komisariato kameroje. Likę boysai vis dėlto įleidžiami vidun. Matyt tokia buvo to kaina…

prienai_zalgiris_1

Palaikymas mačo metu džiugina, o ir tribūna atrodo neskurdžiai. Žalgiris žaidžia taip pat motyvuotai ir vaizdas aikštelėje jau visai kitoks. Prienų klubas nušluojamas 17 taškų skirtumu – atkeršyta ne su kaupu, tačiau šiam kartui pakaks. Pasibaigus rungtynėms uždegamos kelios dūmšaškės. Į tai sureaguoja priešgaisrinė evakuacinė arenos sistema. Aplink tribūną su dūmšaškėm rankose laksto minėti apsauginiai, bandydami jas išnešti į lauką. Po mačo pasitinkam komandą, padėkojam už žaidimą ir traukiame į komisariatą pasiimti saviškio. Su šaukimu į teismą rankoje “nusikaltėlis” įlipa į autobusą. Traukiame namo.

 

P.S. Kaltinimuose nurodoma, jog boysas neva priešinosi teisėtiems pareigūnų reikalavimams, bandė ištrūkti sulaikymo metu. Po dviejų teismo posėdžių, ~10 liudininkų (!) parodymų, teismas išteisina fanatiką. Taip pat reikėtų pažymėti, jog teismo metu apsauginiai ir policininkai pateikė melagingus (neva buvo riaušės tarp fanų ir žiūrovų, neva buvo įžeidinėjami pareigūnai) parodymus, bandydami pripaišyti kuo didesnę bausmę. Tačiau filmuota vaizdo medžiaga “byloje” padėjo tašką.